Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cum sa joci cu druid pe balance in PvE

In jos 
AutorMesaj
Cypry12
Fondator *TenCs*
Fondator *TenCs*
Cypry12


Mesaje : 210
Data de inscriere : 22/12/2011
Varsta : 25
Localizare : petrila

Cum sa joci cu druid pe balance in PvE Empty
MesajSubiect: Cum sa joci cu druid pe balance in PvE   Cum sa joci cu druid pe balance in PvE Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 9:46 am

Cuprins:


Spec
Glyphs
Stats & Reforging
Gems
Enchants
Prioritatea spellurilor
Addons





1. Spec

Dacă voi credeți că nu aveți probleme cu mana, puteți folosi specul ăsta. Totuși, fiind mai low gear, eu am preferat să scot punctul din Typhoon și să-l pun în Dreamstate.
Un alt spec pe care l-am găsit pe site-uri ar fi ăsta, un spec bazat pe mana regen. E cam useles din moment ce puteți folosi Innervate și Mythical Mana Potion. Your choice.
Totuși, mai puteți folosi și specul ăsta pentru low gear. Renunțați de tot la Perseverance, Typhoon și la Fungal Growth și obțineți 30% mai multă mana din Innervate + 10% maximum mana.



2. Glyphs

Prime:
Glyph of Moonfire
Glyph of Insect Swarm
Glyph of Starfire sau Glyph of Starsurge (momentan folosiți-l pe ăsta pentru că Glyph of Starfire nu merge)

Major:
Glyph of Starfall
Glyph of Rebirth
Glyph of Focus sau Glyph of Innervate (eu prefer Innervate pentru a-i ajuta pe cei din raid)

Minor:
Glyph of Mark of the Wild
Glyph of Unburdened Rebirth
Glyph of Dash sau Glyph of Aquatic Form



3. Stats & Reforging

După cum era de așteptat, cel mai important stat pentru un balance druid este intellect (spell power, crit, mana).
La același nivel se află apoi hit rating-ul cu spirit-ul, asta pentru că avem Balance of Power iar 1 punct spirit = 1 punct hit rating. Hit cap-ul este de 1742 hit rating.
După hit urmează haste-ul. Acesta influențează cast time-ul.
Cel mai puțin important stat ar fi mastery-ul, dar asta nu înseamnă că nu vă trebuie deloc.
Critical strike rating nu mai este așa important cum era în WotLK, unde aveai nevoie ca să îți procuie eclipsele. În Cataclysm s-a modificat complet sistemul eclipselor. Dacă nu ați înțeles cum funcționează, vă puteți informa mai bine de aici. Astronomie, ce mai.

Reforging veți face în funcție de prioritățile prezentate mai sus. Întâi veți încerca să ajungeți la acel hit cap. Puteți face reforge din mastery în spirit, din crit în spirit, sau chiar din haste în spirit dacă nu aveți hit cap. Nu veți face reforge în hit rating pentru că spirit-ul vă mai dă și mana regen, pe lângă aceeași valoare de hit.



4. Gems

Meta: Burning Shadowspirit Diamond
Red: Brilliant Inferno Ruby
Blue: Purified Demonseye
Yellow: Reckless Ember Topaz
Prismatic: Brilliant Inferno Ruby



5. Enchants

Head: Arcanum of Hyjal
Shoulders: Greater Inscription of the Charged Lodestone
Back: Enchant Cloak - Greater Intellect
Chest: Enchant Chest - Peerless Stats
Wrist: Echant Bracer - Mighy Intellect
Hands: Enchant Gloves - Haste
Waist: vă puneți un Ebonsteel Belt Buckle pentru un extra socket.
Legs: Powerful Ghostly Spellthread
Feet: Enchant Boots - Haste
1H Weapon: Enchant Weapon - Power Torrent
Off-hand: Enchant Off-Hand - Superior Intellect
Staff: Enchant Weapon - Power Torrent



6. Prioritatea Spellurilor

Nu există o rotație propriu zisă, așa că se va folosi o prioritate în funcție de procuri.
La începutul encounterului veți da Faerie Fire, Starfall și apoi Force of Nature.
Moonfire, Insect Swarm, Starfire pentru Earth and Moon, Starsurge, iar apoi din nou Starfire până la Eclipse (Solar) când veți casta Wrath. La fel și aici, dați Wrath până la Eclipse (Lunar) când veți casta Starfire. Este foarte important să folosiți Starfall, Force of Nature și Starsurge la fiecare cooldown reset (Starsurge îl veți da și când procuie Shooting Stars).
Nu uitați să reaplicați Moonfire și Insect Swarm atunci când vedeți că le expiră durata.

7. Addons

Vă recomand Squank and Awe pentru a vedea mai bine toate procurile, eclipsele și toate cooldownurile. Nu mă întrebați unde-l găsți că nu știu. Nici eu nu-l am. Recount pentru DPS / Damage done și ce mai vreți voi, și Omen Threat Meter (e evident pentru ce e ăsta). Addonul meu preferat cam pentru orice clasă este Quartz. Este un cast bar de fapt, dar are un feature foarte util, și anume puteți urmări foarte ușor debuffurile de pe target, cât și durata lor. Priceless.



Sus In jos
 
Cum sa joci cu druid pe balance in PvE
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum sa joci cu druid pe feral in PvP
» Cum sa joci cu druid pe feral in PvE
» Cum sa joci cu druid pe restoration in PvE
» Cum sa joci cu druid pe feral tank in PvE
» Cum sa joci cu rogue pe subtlety in PvP

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: [TenCs] Gaming Zone :: World Of Warcraft :: Tutoriale-
Mergi direct la:  
Powered by Claudiul @ TenCs Community 2012
Creeaza un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente