Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cum sa joci cu paladin pe retribution in PvP

In jos 
AutorMesaj
Cypry12
Fondator *TenCs*
Fondator *TenCs*
Cypry12


Mesaje : 210
Data de inscriere : 22/12/2011
Varsta : 25
Localizare : petrila

Cum sa joci cu paladin pe retribution in PvP Empty
MesajSubiect: Cum sa joci cu paladin pe retribution in PvP   Cum sa joci cu paladin pe retribution in PvP Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 11:50 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

In acest Guide am de gand sa clarific specul pentru Paladin pe Retribution, prioritatea stats'urilor si cum se administreaza Holy Power cu noile abilitati. Acest guide ar trebui sa se dovedeasca util pentru oricare incepator cu noul Retribution Paladin din World of Warcraft: Cataclysm. Enjoy.

Talent Tree
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acest spec se bazeaza în principal pe presiune ofensiva. In Retribution Tree eu am ales minimul necesar de ce am absolut nevoie, astfel incat sa pot pastra [Hammer of Justice] (wowhead link) la 40 de secunde Cooldown în timp ce iau [Arbiter of the Light] (wowhead link)pentru [Templar's Verdict] (wowhead link).

Am pus doar 2 puncte in [Rule of Law] (wowhead link) in loc sa pun mai putin in [The Art of War] (wowhead link). Odata ce mergem mai jos in talent tree nu am pus punct in [Sanctity Of Battle] (wowhead link)si in [Act of Sacrifice] (wowhead link)doar 1 .
Decizia pentru care nu am pus punct in [Sanctity Of Battle] (wowhead link)este faptul ca pentru paladin nu ii mai este necesar haste'ul in PvP si ca este printre cele mai scazute prioritati. Punctul care lam pus in [Act of Sacrifice] (wowhead link) este ca sa pastrez minimul necesar pentru a putea da cleanse la slow'uri si roots. Daca nu sacrifici acele puncte atunci pierzi lucrile importante cum ar fi [The Art of War] (wowhead link)si [Inquiry of Faith] (wowhead link).
In Protection Tree am ales 1 punct in [Divinity] (wowhead link) in scopul de a maximiza Damage'ul cu [Seals of the Pure] (wowhead link). Si [Improved Hammer of Justice] (wowhead link) ii vital in acest spec de PvP.
In Holy Tree singurul lucru care ii de ales ii [Arbiter of the Light] (wowhead link) pentru a te ajuta cu [Templar's Verdict] (wowhead link). [Judgement's of the Pure] (wowhead link)este inutil fara [Sanctity Of Battle] (wowhead link).



Glyphs



Prime Glyphs:

[Glyph of Seal of Truth] - [Crusader Strike] (wowhead link) ofera Holy Power la orice fel de dor, este imperativ ca acesta sa loveasca mereu target'ul. Ca atare, obtinerea de expertise mai mult este cruciala pentru a avea Holy Power.

[[Glyph of Word of Glory] - Ca si Paladin Retri, ii ceva normal ca sa fi primul target din team in vreo arena, astfel asigurati-va ca aveti acest glyph pentru ati da increase la healu' de la

[Glyph of Templar's Verdict] - [Templar's Verdict] (wowhead link)fiind sursa principala de damage este important ca aceasta sa fie glyph'uita. Indata ce nu ajungi sa folosesti 3 Holy Power cu Verdictu' and bine sa ai un extra damage macar cu 2.


Major Glyphs:

[Glyph of the Ascetic Crusader] - [Crusader Strike] (wowhead link) este foarte costisitor la mana, intrucat este necesar pentru a avea acest glyph ca sa nu ramai fara mana ca si retri.

[Glyph of Hammer of Justice] - [Hammer of Justice] (wowhead link) este un CrowdControl bun urmarit de [Repentance] (wowhead link), deoarece target'ul cu CC nui tot timpul exact langa tine. Avand glyph la Hammer iti usureaza munca in CC pentru a putea omora targetul principal.

[Glyph of Cleansing] - [Cleanse] (wowhead link) ii aproape la fel de costisitor ca si [Crusader Strike] (wowhead link) asa ca atunci cand esti intru Team cu membri mai multi ii folositor sa dai spam de cleanse pe tine ca sa nu te opresti din mers.


Minor Glyphs:

Cele mai recomandate glyph'uri minore pentru un Retri Paladin is acelea cand faci schimbu rapid intre Seal'uri. Eu as alege [Glyph of Insight], [Glyph of Justice] ,[Glyph of Righteousness]. Utilizand aceste 3 glyphuri iti va permite usor sa faci schimbu intre ele fara ca tu sa folosesti multa mana.



Stat's Priority


Hit->Expertise->Strength->Mastery->Crit->Haste

-Hit'ul de 5% ii un MUST in toate clasale si spec'urile de PvP, in aceste fel eu il pun pe primul loc in priority list. Cea mai buna cale pentru a strange hit pentru retri este de a lua Ring si Necklace de PvP, un gem cu Hit in Relic si Gloves, si 2 enchanturi cu Hit (Bracer/Boot +50). In acest fel ai avea un hit rating solid. De asemenea [Pyrium Weapon Chain] este bun pentru a avea hit rating si pentru a reduce timpul la Disarm.

-Expertise a devenit un stat foarte important pentru Ret Paladin, deoarece trebuie sa ajungi sa ai Cap contra unui player de level 85 pentru a fi sigur ca[Crusader Strike] (wowhead link) loveste mereu ca sa iti ofere Holy Power. Expertise cap ajunge cam la 20~, dar punand [Glyph of Seal of Truth] ar trebui sa fie bine in caz ca nu ai vreo raciala ce iti ofera expertise.

-Ret Paladin beneficiaza mult de critul de la [Templar's Verdict] (wowhead link), in ciuda faptului cantitatii reduce de damage care il face cand nu are crit. Deoarece aveti posibilitatea pentru a adauga 12% crit chance la Templar's Verdict, nu ar trebui sa ai probleme in a avea posibilitatea de a avea crit'uri frecvente.

-Haste'ul nu este deloc folositor pentru paladini in PVP. I-a prea mult pentru a stacka si a observa o diferenta in comparatie cu Mastery si Strength.

-Mastery pentru Retri Paladin, este in topul priority list pentru care este necesar sa faci Reforge ca sa obti mai mult. Mastery adauga % din Holy damage pentru principalele abilitati ale paladinului, daca nu puteti face aceasta optiune posibila pana la 30% atunci trebuia luat[Impatience of Youth]Trinket.



Reforging


Aparent acest lucru nu cred (din cate am vazut pe forum) ca o sa mearga inca de la inceput dar sa speram ca o sa fie posibil odata ce se baga cataclysmul. Dar in principal tot ce trebuie sa faci ii sa dai reforge la tot ce se poate in Mastery, daca ai peste hit cap. Altul in afara de hit cap, Mastery este a 2-a prioritate care o poate avea la reforging.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Holy Power & Ability Use


Aici voi acoperii cele mai esentiale cai pentru a folosi Holy Power in cele mai frecvente situatii.

Situatia 1: Holy Damage
Esti pe cale sa folosesti [Avenging Wrath] (wowhead link) scop cu care doresti sa creezi presiune cu [Hammer of Wrath] (wowhead link)[/size][b]si posibil [Templar's Verdict] (wowhead link). Primul lucru ce trebuie sa faci inainte sa dai Avenging Wrath, ii ca sa ai active 2 Holy Power pentru un [Inquisition] (wowhead link)Daca ai
vreun Proc cu Mastery (ma refer la trinket) folosestel pe acela. Inquisition se stackeaza cu Avenging Wrath si mareste damage'ul la Hammer of Wrath cu 50% in loc de 20%, deoarece consta in Holy Damage. Daca prinzi proc la [Exorcism] (wowhead link) ar trebuie sa il castezi imediat daca Avenging Wrath este inca activ
Note: Tot timpul sa folosesti Inquisition cu 1 Holy Power inainte de a folosi un proc de la [The Art of War] (wowhead link), ca sa profiti cat mai mult de el.

Situatia 2: [Zealotry] (wowhead link)
Zealotry poate fi folosit in 2 moduri, poate fi folosit pe post ofensiv sau defensiv.
Daca incerci sa faci presiune cu Zealotry atunci folosesteti Holy Poweru' in urmatoarea ordine:
1st foloseste[Zealotry] (wowhead link)> 2nd foloseste [Inquisition] (wowhead link)>3rd foloseste [Avenging Wrath] (wowhead link).
Folosesteti [Hammer of Wrath] (wowhead link) in timpul unui GCD ca Crusader Strike sa fie pe CD pentru maximum damage. Daca Avenging Wrath ii pe CD de la burstul precedent atunci asteapta. Fiecare 3 Holy Power care iti este dat in timp ce ai Zealotry folosestei cu Templar's Verdict.
A 2-a modalitate pentru a folosi Zealotry este atunci cand esti sub presiune si healeru tau are probleme sa va tina pe amandoi cu cat mai mult HP in acelasi timp.
1st foloseste[Divine Protection] (wowhead link)> 2nd foloseste [Zealotry] (wowhead link)>3rd foloseste [Word of Glory] (wowhead link) cu fiecare 3 Holy Power.
Daca iei prea mult damage atunci foloseste [Divine Shield] (wowhead link) in locul celuilalt shield in cazul aceste situatii.
Situatia 3: Cand nu este in targetul nimanui
Depinde cat de grav ii este healerului tau sa il tine pe celalalt partener in viata, atunci trebuie sa spamezi 3 Holy Power cu Templar's Verdict si 2-3 Holy Power pe parteneru care este sub presiune.

Cel mai important lucru la Holy Power este ca tot timpul trebuie sa il folosesti la ceva cu un scop anume, daca nu esti sub presiune si esti kite'tat ca de exemplu, atunci trebuie sa spamezi fiecare Holy Power care il primesti pe Word of Glory pe partenerul tau.

Niciodata sa nu lasi Holy Poweru' nefolosit !



Helpful Macros

Hand of Sacrifice
Cod:
#showtooltip
/cast [target=NumelePlayerului] hand of sacrifice

Cod:
#showtooltip
/cast [target=mouseover] hand of sacrifice


Turn Evil
Cod:
#showtooltip
/cast [target=mouseover, exists] turn evil; turn evil


Offensive CoolDown
Cod:
#showtooltip avenging wrath
/cast zealotry
/cast avenging wrath
/use Impatience of Youth


Start attack
Cod:
#showtooltip
/startattack
/cast crusader strike


Rebuke, HoJ, Repentance
Cod:
#showtooltip
/cast [modifier:shift, target=focus] rebuke; rebuke

#showtooltip
/cast [nomodifier:alt][target=focus, exist] hammer of justice

/cast [target=focus, exists] Repentance; Repentance


Judgement
Cod:
#showtooltip
/cast [target=mouseover, exists] judgement; judgement

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Gear'ul Craftabil si materialele necesare

Head: [Bloodied Pyrium Helm]
Shoulders: [Bloodied Pyrium Shoulders]
Chest: [Bloodied Pyrium Breastplate]
Bracers: [Bloodied Pyrium Bracers]
Gloves: [Bloodied Pyrium Gauntlets]
Belt: [Bloodied Pyrium Belt]
Pants: [Bloodied Pyrium Legguards]
Boots: [Bloodied Pyrium Boots]


97x [Elementium Bar] & 80x [Volatile Fire]
Retetele desigur costa si ele ores, si in cel mai bun caz cauti un alt player cu blacksmith sa le faca daca tu nu ai.


Restul de Gear ce il obtii din Heroice sau Reputatii


HC Weapon: [Whitefin Axe]
Rep Weapon: [Blade of the Fearless]
2nd Ring (Rep): [Gorsik's Band of Shattering]
HC Trinket: [Might of the Ocean]
HC Trinket: [Heart of Solace]
HC Relic: [Conch of Thundering Waves]




Gems & Enchanting

Red Socket: [Bold Inferno Ruby]
Blue Socket: [Sovereign Demonseye]
Yellow Socket: [Fractured Amberjewel]
Meta Socket: [Reverberating Shadowspirit Diamond]



Head: [Arcanum of the Wildhammer]
Shoulders: [Greater Inscription of Jagged Stone]
Cloak: [Greater Critical Strike] (wowhead link)
Chest: [Greater Stamina]
Bracers: [Greater Critical Strike]
Gloves: [Greater Mastery]
Belt: [Ebonsteel Belt Buckle]
Pants: [Dragonscale Leg Armor]
Boots: [Mastery] (wowhead link)







Sper ca am fost destul de explicit si folositor ^^ Mult Noroc and Have FUN >Very Happy<
Sus In jos
 
Cum sa joci cu paladin pe retribution in PvP
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: [TenCs] Gaming Zone :: World Of Warcraft :: Tutoriale-
Mergi direct la:  
Powered by Claudiul @ TenCs Community 2012
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente