Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cum Faci o Imagine In Oglinda

In jos 
AutorMesaj
Claudiul
Fondator *TenCs*
Fondator *TenCs*
Claudiul


Mesaje : 348
Data de inscriere : 31/01/2011
Varsta : 23
Localizare : Petrila

Cum Faci o Imagine In Oglinda Empty
MesajSubiect: Cum Faci o Imagine In Oglinda   Cum Faci o Imagine In Oglinda Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 12:57 pm

Pentru inceput faceti un lou layer, sus in stanga "new" cu dimensiunile de cat vreti voi.
Scrieti un text, orice text. Nu ii bagati inca efecte.
Apoi, dublati scrisul tinand apasat pe tasta "ALT" si apasati pe sageata "JOS"/"SUS"!
Veti vedea ca in stanga la "layers" v-a aparut "x copy", unde x = primul scris.
Apoi, selectata in "layers" copia "x copy" apasati "ctr + t" si veti vedea ca vi s-a incadrat intr-un chenar. pe fiecare latura a ecranului si in colturi se afla acel "patratel mic", pe latura de sus in colturi si in mijloc, in mijlocul chenarului, pe laterale si jos. Tinand apasat pe "patratelul" de pe latura de sus din mijloc, trageti de mouse in jos si veti vedea ca al doilea scris, adica "x copy" este invers, la fel ca in oglinda.
Apoi le puteti baga efecte. primului scris "x" ii bagati culoare ii bagati orice vreti voi, dar la al doilea, "x copy" nu ii bagati decat "gradient overlay" si ii modificati acolo culorile care le vreti voi, dar de obicei se baga de la "negru" la "alb".
Ce nu poate fi la fel ca ce am zis eu?:
Cateodata dupa ce faceti copia primului scris, s-ar putea sa nu apara la "layers", "x copy", sa apara doar "x" ca la primul scris. Dar nu este nici o problema, va duceti pe unul dintre ele, ca vor fi doua la fel, si vedeti care este scrisul principal si care este cel in oglinda, si apoi le bagati efectele.
Asta a fost tot sper ca ati inteles cat de cat!
Sus In jos
https://tencs.forumgratuit.ro
 
Cum Faci o Imagine In Oglinda
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: [TenCs] Photoshop :: Tutoriale Photoshop-
Mergi direct la:  
Powered by Claudiul @ TenCs Community 2012
Creati un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente