Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cum sa joci cu mage pe fire in PvE

In jos 
AutorMesaj
Cypry12
Fondator *TenCs*
Fondator *TenCs*
Cypry12


Mesaje : 210
Data de inscriere : 22/12/2011
Varsta : 25
Localizare : petrila

Cum sa joci cu mage pe fire in PvE Empty
MesajSubiect: Cum sa joci cu mage pe fire in PvE   Cum sa joci cu mage pe fire in PvE Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 10:47 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ca si mag poti alege mai multe rase. La hoarda avem de ales intre: Blood ELf, Goblin, Orc, Troll si Undead. La alianta avem de ales intre: Draenei, Dwarf, Gnome, Human, Night Elf si Worgan.

Cele mai indicate rase in PvE sunt:

- la hoarda:

- Goblin, deoarece are raciala de haste incresed
- Troll, aceasta rasa are o raciala care ne da mellee and caste incresed, avem cd la ea dar este destul de folositoare
- Orc, aceasta rasa are o raciala care ne da spell power.

- la alianta:

- Draenei deoarece are o raciala care ne da hit raiting
- Gnome, aceasta clasa ne ofera un mana pool mai mare cu 5 %.

Magii au trei specuri: arcane. fire si frost. Frost este un spec care se utilizeaza in PvP, iar arcane si fire sunt doua specuri care se folosesc de obicei in PvE. In continuare o sa va prezint parerea mea despre cum ar trebui sa arate un fire mage.

Cuprins:


1. Spec
2. Glyphs
3. Gems/stats priority
4. Enchanturi
5. Rotatie
6. Profesii
7. Cele mai bune iteme disponibile momentan pe server
8. BIS items
9. Consumabile (Flasks, potiuni, scrolls)
10. Addons



1. Spec

Single target spec - (acesta este specul pe care il folosesc eu)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am ales sa pun 2 puncte in Improved Fire Blast deoarece, jucand pe fire avem nevoie de cat mai multe crituri pentru a se activa Improved Hot Streak. De asemenea am ales sa pun tot 2 puncte in Imapct deoarece acesta ne ofera inca un Fire Blast si dupa cum ziceam si putin mai sus, acesta ne poate ajuta la activarea Improved Hot Streak.

Aoe spec - Acest spec ne ajuta pentru a progresa mai repede in instante precum BoT sau BwD unde avem de a face cu "o tona" de trash dar il puteti folosi si la Maloriak deoarece ii nevoie sa moara mobii cat mai repede posibil.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

2. Glyphs


Prime glyphs :

- Glyph of Frostfire
- Glyph of Molten Armor
- Glyph of Pyroblast

Dar mai puteti alege si: Glyph of Living Bomb, Glyph of Fireball

Major glyphs:

- Glyph of Evocation
- Glyph of Dragon's Breath
- Glyph of Blink

Minor glyphs:

- Glyph of Slow Fall
- Glyph of Arcane Brilliance
- Glyph of Armors


Click pentru a reveni la cuprins.


3. Gems/stats priority

Red sokets : Brilliant Chimera's Eye (daca aveti jewelcrafting), Brilliant Inferno Ruby.

Blue sokets: Veiled Demonseye daca nu avem hit cap putem folosi si Rigid Ocean Sapphire.

Yellow sokets: Potent Ember Topaz, Artful Ember Topaz.

Meta soket: Chaotic Shadowspirit Diamond, Burning Shadowspirit Diamond.

Ca pe orice caster avem nevoie de 17 % hit raiting, dar eu consider ca daca aveti 16 %+ hit raiting este suficient. Cel mai important stats este intelect, deoarece acesta ne ofera spell power, critical chance dar si un mana pool cat mai mare. Al 2 lea stats ca si importanta pe fire mage este critical raiting. Avem nevoie de crit pentru a se activa Improved Hot Streak. Al 3 lea stats ca si importanta este mastery iar al 4 lea stats este haste. Ca si fire mage nu avem nevoie de prea mult haste deoarece avem nevoie doar de 12.5 % haste pentru a putea profita de 1 tick in plus de la doturi, iar acest lucru se poate face foarte usor in raiduri unde avem 5 % haste de la shadow priest + haste-ul care il mai avem pe iteme ajungem foarte usor la haste soft cap adica 12.5 %.


Click pentru a reveni la cuprins.


4. Enchanturi

Head - Arcanum of Hyjal
Shoulders - Greater Inscription of Charged Lodestone
Back - Greater Intelect (in caz ca avem Tailoring atunci bineinteles punem Lightweave Embroidery)
Chest - Peerles Stats
Wrist - Mighty Intelect
Hands - Mastery (daca avem engineering atunci punem enchantul de la aceasta meserie care ne ofera intelect)
Legs - Powerfull Enchanted Spellthread
Boots - Mastery
Ring 1 - Enchant ring - Intelect (doar daca avem enchanting)
Ring 2 - Enchant ring - Intelect (doar daca avem enchanting)
Main hand - Power Torrent
Offhand - Superior Intellect

Click pentru a reveni la cuprins.


5. Rotatie

Single target : Incepem prin a aplica pe target Scorch, dupa care aplicam Living Bomb aceste doua spelluri trebuie sa fie tot timpul UP pe target, dupa care spamam cu Frostfire Bolt sau cu Fireball depinde cu ce sunteti obisnuiti, dupa cate am inteles de pe net cu Fireball ar trebui sa scoti mai mult dps, dar eu ma descurc mai bine cu Frostfire Bolt, facem acest lucru pana se activeaza Improved Hot Streak atunci folosim Pyroblast! dupa care dam repede Fire Blast avand sansa mare sa se activeze din nou Improved Hot Streak. In acest moment normal, ar trebui sa avem toate doturile pe target si putem folosi Combustion pentru a profita de cel mai bun dps (tineti minte sa aveti toate doturile pe target ! atat Scorch, Living Bomb, dotul de pa pyro instant, Ignite dar si dotul de la frostfire bolt !). Dupa ce am activat Combustion continuam sa spamam cu Frostfire Bolt, de asemenea puteti da la cd Fire Blast pentru a avea mai multe sanse sa se activeze Improved Hot Streak, dar de asemenea sa folositi la cd si Flame Orb.

Aoe target : Incepem prin a aplica Flamestrike sub mobi dupa care castam Scorch pe un target, punem Living Bomb pe 3 targeturi dupa care revenim pe targetul pe care am pus Scorch si spamam cu Frostfire Bolt sau cu Fireball depinde ce anume folosim, cand procuie Improved Hot Streak folosim Pyroblast! dupa care activam Combustion iar cand procuie Imapct dam Fire Blast pentru a propaga doturile pe cat mai multe targeturi.

Click pentru a reveni la cuprins.


6. Profesii

Alchemy - aceasta meserie ne ofera Mixology dar de asemenea ne putem crafta si un trinket epic - Vibrant Alchemist Stone
Blacksmithing - aceasta meserie ne ofera Socket Bracer si Socket Gloves
Enchanting - aceasta meserie ne ofera posibilitatea de a pune enchanturi speciale pe rings: Enchant Ring - Agility, Enchant Ring - Greater Stamina, Enchant Ring - Intellect, Enchant Ring - Strength
Engineering - aceasta meserie ne ofera Mind Amplification Dish, Nitro Boosts, Hand-Mounted Pyro Rocket, Hyperspeed Accelerators, Reticulated Armor Webbing, Personal Electromagnetic Pulse Generator, Flexweave Underlay, Frag Belt
Herbalism - aceasta meserie ne ofera Lifeblood
Inscription - aceasta meserie ne ofera mai multe enchanturi pentru umeri: Felfire Inscription, Inscription of the Earth Prince, Lionsmane Inscription si Swiftsteel Inscription
Jewelcrafting - cu ajutorul acestei meserii putem face Chimera's Eye care ne ajuta sa craftam niste gemuri speciale care pot fi folosite doar de jewelcrafteri, de asemenea ne permite accesul la niste trinkete care sunt tot doar pentru detinatorii acestei meserii
Leatherworking - aceasta meserie ne ofera Draconic Embossment care sunt niste enchanturi speciale pe wristuri dar si BoP leg armor kits.
Mining - aceasta meserie ne ofera Toughness
Skinning - aceasta meserie ne ofera Master of Anatomy
Tailoring - aceasta meserie ne ofera Embroidery

Eu prefer ca si meserii pe mag Engineering/Jewlecrafting/Tailoring/Skinning/Enchanting.

Click pentru a reveni la cuprins.


7. Cele mai bune iteme disponibile mometan pe server

Head - Power Generator Hood (acest head pica la Omnotron Defense System 10 hc/25 hc)
Neck - Valiona's Medallion (acest neck pica la Valiona & Theralion 10/25 hc)
Shoulders - Meadow Mantle (acest item il puteti cumpara de la Justice vendor - Gunra cu 1650 justice points)
Back - Haunt of Flies (acest item il cumparam pe 1650 Valor Points din Orgrimar) sau Ritssyn's Ruminous Drape (acest item il puteti gasi la mobi world drop)
Chest - Firelord's Robes (pentru a putea avea acest chest prima data trebuie sa cumparati chestul de tier normal Firelord's Robes cu 2200 Valor Points de la Valor Points vendor, pe langa chestul normal de tier mai aveti nevoie si de un token de chest care il puteti achizitiona din BoT 10/25 hc, mai precis de la Halfus Wyrmbreaker)
Wrist - Bracers of the Bronze Flight (Halfus Wyrmbreaker 10/25 hc)
Hands - Firelord's Gloves (acest item pica in Baradin Hold la Argaloth atat pe 10 man cat si pe 25 man dar de asemenea se poate cumpara cu 1650 Valor points de la Valor Points vendor)
Waist - Belt of Arcane Storms (acest waist pica in Blackwing Descendent la Maloriak hc)
Legs - Firelord's Leggings (pentru a putea achizitiona acest item aveti nevoie de token de legs care pica in Blackwing Descendent la Marloriak hc si de Firelord's Leggings care ii puteti lua ori din Baradin Holde 10/25 de la Argaloth ori de la vedorul de Valor Points cu 2200 de puncte)
Boots - Einhorn's Galoshes (acest item pica in Blackwing Descendent la Chimaeron 10/25 hc mode)
Ring 1 - Signet of High Arcanist Savor (cade la mobi world drop)
Ring 2 - pentru al 2 lea ring avem mai multe variante Anthia's Ring, Band of Lamentation, Band of Rays, Diamant's Ring of Temperance, Ring of Warring Elements si Band of Secret Names
Trinket 1 - Darkmoon Card: Volcano (acest item se crafteaza sa zic asa cu Inscription) sau Stump of Time (acest item il cumparam de la Hellscream's Reach Quartermaster - Pogg cu 125 Tol Barad Commendation)
Trinket 2 - Theralion's Mirror (acest item pica in Bastion of Twilight la Valiona & Theralion 10/25 hc mode)
Main hand - Blade of the Witching Hour (acest item pica in Bastion of Twilight la Valiona & Theralion 10/25 hc mode)
Offhand - Book of Binding Will (acest item pica la Halfus Wyrmbreaker 10/25 hc)
Wand - Finkle's Mixer Upper (la fel dam reforge la spirit in hit sau critical raiting, in functie de ce avem nevoie) (acest item pica in Blackwing Descendent la Chimaeron 10/25 hc mode)

In general, dupa cum ziceam si mai sus, critical raiting este mai important decat haste, asadar la itemele care au haste raiting, dam reforge in critical raiting.

Click pentru a reveni la cuprins.


8. BIS items

Head - Crown of the Twilight Queen
Neck - Valiona's Medallion
Shoulders - Firelord's Mantle
Back - Shroud of Endless Grief
Chest - Firelord's Robes
Wrist - Bracers of the Bronze Flight
Hands - Firelord's Gloves
Waist - Belt of Arcane Storms
Legs - Firelord's Leggings
Boots - Einhorn's Galoshes
Ring 1 - Signet of the Fifth Circle
Ring 2 - Security Measure Alpha (o sa dam reforge la spirit in hit)
Trinket 1 - Bell of Enraging Resonance
Trinket 2 - Theralion's Mirror
Main hand - Blade of the Witching Hour
Offhand - Book of Binding Will
Wand - Finkle's Mixer Upper (la fel dam reforge la spirit in hit sau critical raiting, in functie de ce avem nevoie)

Click pentru a reveni la cuprins.


9. Consumabile (flasks, potiuni, scrolls)

Pai in primul rand intr-un raid trebuie sa ne asiguram ca avem Flask of Draconic Mind. In al 2 lea rand trebuie sa avem la noi potiuni cum ar fi Volcanic Potion dar si scrolls Scroll of Intellect IX cat si food. Ca si food avem mai multe variante in functie de ce stats avem nevoie: Baked Rockfish, Basilisk Liverdog, Grilled Dragon, Lavascale Minestrone, Severed Sagefish Head

Click pentru a reveni la cuprins.


10. Addons

Ca si mag cel mai folositor addon este Mage Naggets dar odata cu cataclysm acest addon a fost incorporat oarecum de blizz si aici ma refer la procul de Improved Hot Streak. De asemenea un addon folosit este Omen Threat Meter acest addon ne indica ce threat avem pe targetul pe care castam. De asemenea eu mai folosesc si X-perl UnitFrames pentru a-mi configura cum doresc grupele. De asemenea un addon folositor este si CombustionHelper care ne arata ce doturi si cat timp mai tin acestea pe target si de asemenea ne indica momentul ideal pentru a activa Combustion. Alte addons eu nu mai folosesc, deoarece cu acestea am tot ce imi trebuie.
Sus In jos
 
Cum sa joci cu mage pe fire in PvE
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum sa joci cu mage pe arcane in PvE
» Cum sa joci cu mage pe frost in PvP
» Cum sa joci cu paladin pe retribution in PvE
» Cum sa joci cu paladin pe holy in PvP
» Cum sa joci cu warrior pe arms in PvP

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: [TenCs] Gaming Zone :: World Of Warcraft :: Tutoriale-
Mergi direct la:  
Powered by Claudiul @ TenCs Community 2012
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente