Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cum sa joci cu paladin pe retribution in PvE

In jos 
AutorMesaj
Cypry12
Fondator *TenCs*
Fondator *TenCs*
Cypry12


Mesaje : 210
Data de inscriere : 22/12/2011
Varsta : 25
Localizare : petrila

Cum sa joci cu paladin pe retribution in PvE Empty
MesajSubiect: Cum sa joci cu paladin pe retribution in PvE   Cum sa joci cu paladin pe retribution in PvE Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 11:46 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Status-uri;
Capped;
Prioritati;
Starting Items;
Talente;
Glyphuri;
Talent Tree;
Stilul de joc;
Prioritati;
Consumabile;
Profesii;
Macro-uri folositoare;
Enchanturi etc.;
Enchants;
Sockete;
Reforging;
Trucuri&Addons;
Trucuri;
Addons.

1. STATS-URI

1.1 Capped

Schimbarile in Cataclysm

Citat:
* All DoT effects are affected by haste. Yes, this means the SoT DoT, too.
* Plate Specialization added; Increases your primary attribute (Str) by 5% while wearing Plate in all armor slots.
* Ability queuing based on your latency now extends beyond actions with a cast time and to instants.
* There is no longer a small amount of unavoidable partial resists on boss level mobs.
* Librams no longer provide bonus to specific spells - they are stat items with a socket. New Relics will be used interchangeably between Death Knights, Druids, Paladins, and Shaman. There will not be Libram usable only by Paladin.


Citat:
Str is king. No rating even approaches the DPS gain of 1 more Str.
Cap Hit and Expertise via reforging (not gems).
Haste is now uniformly our worst stat - reforge away from it where possible. Debatable, see above.
At present gear levels and with raid buffs Mastery appears superior to Crit/Haste. There is an inflection point where you have enough Mastery that more Crit/Haste pulls ahead.


In concluzie cappedurile au ramas aceleasi, 8% hit rating, expertise 26%.

1.2 Prioritati

Pentru patch`ul 4.0.6a, Seal`ul folosit va fi Seal of Truth(seal of Vengeance de pe WOTLK). Judgement nu mai e o prioritate mare in dps, si nici Divine Storm
. (cel putin pentru single target's). Sa nu uitati sa tineti mereu pe voi Inquisition, indiferent pe ce dati, il folositi din Divine Purpose proc'ed

One target

Rotatia pentru atacuri normale
Crusader's Strike>Judgement>Holy Wrath(pana faci 3Holy power)>Templar's Verdict>Exorcism(daca ai Proc'edArt of war nu ezita sa nu dai).

Rotatia pentru full burst(sa nu va dati ever aripile, Inquisition, Zealotry si Guardianu` in acelasi timp pentru ca pierdeti grav din dps):
Guardian of Ancient Kings(dati burstu normal pana aveti 10 stackuri de Guardian of Ancient Kings)>Avenging's Wrath>Zealotry>Inquisition(in caz ca e Divine Purpose active)>>Crusader's Strike>Templar's Verdict>Hammer of Wrath>Crusader's Strike>templar>Exorcism(daca e Proc'edArt of war) and so on.



Multi target-uri

Aici Divine Storm, cat si restul abilitatilor gen Holy Wrath, Consecration devin baza. Rotatie nu exista, doar prioritati, adica Consecration, Divine Storm, Holy Wrath si un Judgement sa nu ramai fara mana



1.3 Starting Items (Reputatii, World Drop )

Pentru iteme din World Drop, farmati in Tol Barad sau in Twilight highlands. Pentru iteme din reputatii, aveti thread`ul lui m1Racle aici cu toate itemele si enchanturile din reputatii.

Best item's Reputatii:

Belt of the Ferocious Wolf
Wrap of the great turtle
grip of nadun
Sandguard
Boots of Sullen Rock
Signet of The Elder Council SAU Red Rock Band
Blade of the Fearless
Grinning Fang helm
Gauntlets of Rattling Bones

World Drop Item's:

Corefire Legplates
Icebone Hauberk
Pauldrons of Edward the Odd
Blauvelt's Famility Crest
Buc-Zakai Choker

2. TALENTE

2.1 Glyphuri
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acestea sunt standard Glyphs, pentru a lua 10 expertise din Glyph of Seal of Truth, pentru starting gear.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Daca aveti expertise capped(26) puteti inlocui Glyph of Seal of Truth cu Glyph of Exorcism.Judgement a fost nerfat in cataclysm si nu avem nevoie de cresterea damage`ului său, poate doar al Exorcismului pentru cel instant.

2.2 Talent Tree
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Citat:
/run t,p,a={3,12,23,32,53,71,83,92,101,111,121,131,143,161,172,183,192,201,1,12,33,62,2,22,}SetPreviewPrimaryTalentTree(t[1],GetActiveTalentGroup())for i=1,#t do a=tif a<9 then p=a else AddPreviewTalentPoints(p,floor(a/10),a%10)end end

Copy-Paste in-game codul urmator si se pune automat specul dumneavoastra.
7/2/32 Ar fi "casual", desi eu nu folosesc decat la trash Divine Storm, e la alegerea voastra sa puneti unde si cam ce vreti.


3. STILUL DE JOC

3.1 Prioritati

Dupa cateva cautari pe elitejerks am gasit:


Citat:
Stat Weights float in relation to one another. A solid example are Crit and Mastery. Self-buffed, Crit is more valuable than Mastery: one point of Crit Rating provides more DPS than one point of Mastery Rating. However, once you add in raid buffs (5% Crit aura, MoW/Kings for 5% Agi->Crit) you gain enough Crit that additional Mastery is now superior: one point of Mastery Rating provides more DPS than one point of Crit Rating. Following some single value could have you seeking the incorrect stat for your circumstances.

In concluzie Itemele(nu ma refer la Leather etc, deoarece nu se merita, pierzi plate specialization , strict la iteme cu critical strike) cu crit sunt mai "valoroase" in patch 4.2.0, din moment ce noi jucam pe 4.0.6a, Mastery > Crit

Citat:
This leads to the Crit vs Haste debate becoming a personal choice. It is up to the individual to decide whether they want Master > Crit > Haste or Mastery > Haste > Crit. Reforge to whichever view you decide to back or to match the tool you prefer.


Nu se prea merita haste`ul in excess, mai degraba crit pentru a-ti creste dpsul.

De cap'uri numai vorbim, hit 8%, expertise 26, ele sunt primele in lista de prioritati. In cataclysm sunt mult mai multe combinatii de gear, Veti vedea cu ochii vostri, de aceea sa inventat Reforgingul. -


3.2 Consumabile
Flask: Flask of Titanic Strength
Potiuni: Golemblood Potion
Eating time: Beer-Basted Crocolisk sau Fortune Cookie

[i]3.3 Profesii

Engineering, dupa parerea mea este cea mai buna pentru Reinforced Bio-Optic Killshades, pentru echilibrarea "cap-urilor" gen Fractured Cogwheel, Rigid Cogwheel, Precis Cogwheel, trinket foarte bun cu mastery Elementium Dragonling etc.

O alta meserie ce ar fi necesara pentru cresterea dps`ului, zic eu, este jewelcrafting. Din ea castigi in primul rand socketele Unique, gen: Bold Chimera's Eye.

Meserii usefull de starting gear ar mai fi alchemy chiar si pentru flask si potiuni, blacksmithing pt iteme, dar nu are rost, iti iei iteme foarte bune din reputatii sau dungeons.Tailoring`ul este bun, dar, tot mai bune ar fi bonusurile de la primele 2 meserii.

3.4 Macro-uri Folositoare

Le folosesc cand vreau sa dau full burst. La primul macro, daca nu aveti trinket cu use, stergeti partea cu /use, iar la al 2lea sa fiti siguri ca aveti Free Holy power

First Macro


Citat:
#showtooltip Avenging Wrath
/cast Zealotry
/cast Avenging Wrath
/use trinket's name


Second Macro

Citat:
/castsequence Inquisition, Guardian of Ancient Kings, Crusader strike
/startattack



4. ENCHANTURI ETC.

4.1 Enchanturi

Head - Arcanum of the Wildhammer (Alianta) SAU Arcanum of the Dragonmaw (Horde)
Shoulder - Greater Inscription of Jagged Stone SAU Lionsmane Inscription , Daca ai Inscriptioning
Back - Enchant Cloak - Greater Critical Strike SAU Shordguard Embroidery , Daca ai Tailoring.
Chest - Enchant Chest - Peerless Stats
Wrist - Enchant Bracer - Major Strength SAU Draconic Embossment , Daca ai Leatherworking.
Hands - Enchant Gloves - Mighty Strength SAU Synapse Springs , Daca ai Engeneering
Legs - Dragonscale Leg Armor
Boots - Enchant Boots - Haste SAU Enchant Boots - Precision SAU Enchant Boots - Mastery (sunt multe optiuni, daca nu esti capped)
Ring - Enchant Ring - Strength , DOAR daca ai Enchanting
Weapon - Landslide

4.2 Sockete

Red - Bold Inferno Ruby, 3x Bold Chimera's Eye
Yellow - Fierce Ember Topaz
Blue - Etched Demonseye
Meta-gem - Reverberating Shadowspirit Diamond

Eu ma socketez full Red(acum numai ai nevoie de prismatic socket pt meta, cel mai bun meta se bazeaza pe reds).


4.3 Reforging

DOAR DACA VA MERGE PE SERVER

Daca sunteti Hit Rating Capped(8%),Expertise Capped(26), CD la Crusader's Strike 4 Secunde (CD la Crusader's Strike e deobicei 4.5 secunde Original ), transformati Haste in critical strike(E mai usefull sa prindeti crit-uri gigantice decat altceva). Mastery luati din iteme, deci e mai folositor Critical Strike. Sa nu va impinga faza cu CD Reduce by Haste, pierdeti voi din dps, global cooldown=1 secunda, Crusader's Strike ar trebui sa fie intre 3 si 4 secunde(personal prefer mai mult critical strike decat haste). Este la alegerea voastra.


5. Trucuri&Addons

5.1 Trucuri


* Eu nu folosesc in PVE/PVP Divine Storm, e useless, nerfed la greu si nu da damage. Sunt alte talents mai bune in care puteti pune

* Selfless Healer Avantaje/Dezavantaje:
Pe private si nu numai, am vazut paladini cu Selfless Healer. Un avantaj este:
Citat:
Word of Glory, it increases the effectiveness of the heal by 50% and increases your damage done by 4% per charge of Holy

Este doar pentru pvp, in 4.0.6a este folositor, mai tarziu e cam nerfed. Va pierdeti din Rotatie, si nu aveti cum sa dati un DPS lejer in Recount. Cam acesta este dezavantajul
Daca vreti sa incercati asta atunci sunteti scosi de pe lista healerului, deoarece va veti da heal singur si veti juca automat cu points in talentele: Last Word, Eternal Glory si desigur cu Glyph of Word of Glory. Eu nu sunt de acord cu acestea oricum.

* Judgement, eu zic ca a fost un spell bun dintotdeauna. Acum este unul si bun, ce ne permite mai multa lejeritate si control. Nu te mai certi prin raids cine sa dea of Wisdom, Light etc. Din judgement castigati hasteul necesarJudgements of the Pure, pentru a va scade CD la spellul de baza a paladinului, Crusader's Strike cu Sanctity of Battle (wowhead link)


* Puteti avea o rotatie decenta si daca folositi gen Crusader's Strike>Judgement>Holy Wrath>Exorcism(daca e Proc'edArt of war)>Crusader's Strike>Judgement>Crusader's Strike>Templar's Verdict>hHoly Wrath>etc . Sa nu uitati, dati full burst DOAR cand se da Bloodlust, gen la inceput sau in mijlocul fightului. Mai jos aveti Burst-ul de la inceput

* Daca tot aveti nelamuriri nu ezitati sa postati, pm sau sa cautati pe Youtube

*Burst-ul de la inceput

Din moment ce in Boss fights nu veti fi intotdeauna full holy power(nici nu trebuie) si datorita noului spell Guardian of Ancient Kings, va trebui sa incepeti cu Judgement
(pentru extra haste)>Crusader's Strike(1 stack Holy power>)>Aici apare Guardian of Ancient Kings(daca incepeti cu full burst si se da bloodlust din prima etc) deoarece el va staca strenght, iar voi veti trebui sa asteptati pana aveti 10 stacks din buff>Holy Wrath>Crusader's Strike>Judgement>Crusader's Strike(AU TRECUT 10 SECUNDE)>Zealotry>Avenging Wrath>Hammer of Wrath>Templar's Verdict>Crusader's Strike
>Exorcism>Templar's Verdict(daca este Divine Purpose active)>Crusader's Strike . Si aici sa terminat rotatia pentru ca Wings s-au terminat, Guardianul a disparut, efectele de la Inquisition si Zealotry si ele.(Sa nu uitati sa tineti Inquisition intotdeauna activ)

5.2 Addons
Am adaugat o lista de addons bune pentru paladinul retri, cu tot cu link spre ele. Le descarcati si alegeti ce vreti. Recontul acesta nu face lag, la fel ca toate addonurile din acest pack. Le-am ales special pentru 4.0.6a.
SNUPPUI v2.0 Click
Lista de addons

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
 
Cum sa joci cu paladin pe retribution in PvE
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum sa joci cu paladin pe retribution in PvE
» Cum sa joci cu paladin pe retribution in PvP
» Cum sa joci cu paladin pe holy in PvE
» Cum sa joci cu paladin pe holy in PvP
» Cum sa joci cu warrior pe arms in PvP

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: [TenCs] Gaming Zone :: World Of Warcraft :: Tutoriale-
Mergi direct la:  
Powered by Claudiul @ TenCs Community 2012
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente