Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
Ne-am Mutat Pe www.ultracs.in !
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cum sa joci cu warrior pe arms in PvP

In jos 
AutorMesaj
Cypry12
Fondator *TenCs*
Fondator *TenCs*
Cypry12


Mesaje : 210
Data de inscriere : 22/12/2011
Varsta : 25
Localizare : petrila

Cum sa joci cu warrior pe arms in PvP Empty
MesajSubiect: Cum sa joci cu warrior pe arms in PvP   Cum sa joci cu warrior pe arms in PvP Icon_minitimeVin Apr 06, 2012 12:30 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

1. Introducere
2. Rase
3. Spec
4. Glyphuri
5. Arene
6. Gems
7. Macro's
8. Schimbarile in PvP
9. Ultimele cuvinte

---------------------------------------------------------------------------------------------------------Introducere------------------------------------------------------

Warrior: O clasa melee, foarte buna in a tanca dar si in a face foarte mult DPS. Un warrior in arena cu un healar bun, poate bate orice clasa.
Singurele slabiciuni sunt ca depinde foarte mult de gear, si ca este o clasa de close fight, trebuie sa stea mai tot timpu langa inamic... Bun acum sa trecem la Spec!

----------------------------------------------------------------------------------Rase----------------------------------------------------------------------------------



Orc
Axe Specialization Expertisu il ajuta foarte mult pe un warrior pentru a lovi mai bine.
Blood Fury Te ajuta foarte mult daca ai nevoie de un burst puternic... il puteti adauga la macro.Iti da 1169 Atack Power.
Hardiness Reduce durata stunurilor cu 15%.

Undead
Cannibalize Un fel de First Aid, dupa omoararea unui inamic, bun pentru 2v2.
Will of the Forsaken Scoate orice fel de Charm, Fear sau Sleep, dar are share cd cu trinketul pvp.

Tauren
Endurance (wowhead link) Iti creste viata cu 5%.
War Stomp Da stun la maximum 5 targeturi timp de 2 secunde, cu maxim AoE de 8 pasi.

Blood Elf
Arcane Torrent (wowhead link) Da silence, intr-un AoE de 8 pasi, pentru 2 secunde, si creste rage cu 15.

Goblin
Time is Money (wowhead link) Creste atack speedu sau castingu cu 1%.
Rocket Barrage (wowhead link) O racheta care are share CD, cu racheta de pe boots...Eu am reusit sa dau pe un player 3.5k damage.
Rocket Jump (wowhead link) Este un fel de blink...cea ce mi se pare genial pe un warrior.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------Spec--------------------------------------------------------------------------

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cateva cuvinte despre unele talente pe care le vedeti.
Improved Hamstring Acest talent este foarte folositor mai ales impotriva casterilor, 15% chance sa il imobilizeze, poate vi se pare mica dar defapt este foarte mare... in joc, veti vedea din experienta.
Second Wind cu Blood Craze (wowhead link) Sunt generale pe un warrior PvP arms.. deoarece regenu la viata, este... Over power:)).
Piecing Howl (wowhead link) numai scoate prowl/stealth, dar orice shout de Atack Power sau de Stamina.
Cam atata am de spus despre spec >>>next

---------------------------------------------------------------------------------------------------------Glyphuri-----------------------------------------------------------

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Prime Glyphs
1. Glyph of Overpower
2. Glyph of Bladestorm
3. Glyph of Mortal Strike
Major Glyphs
1. Glyph of Long Charge
2. Glyph of Rapid Charge
3. Glyph of Piercing Howl (acest glyph la Piercing Howl va ajuta foarte mult, pentru a putea controla lupta si sa fiti tot timpu langa inamic)
Minor Glyphs
1. Glyph of Battle
2. Glyph of Berseker Rage
3. Glyph of Command

---------------------------------------------------------------------------------------------------------Arene----------------------------------------------------------------------

Pai dupa cum stim orice warrior pe arms are nevoie de un healer la 2v2 pentru a putea sta in picioare si a da burst-uri, dar si niste sloweri buni.

Team-uri de arena 2v2.

Healari
Warrior (Arms) / Priest (Discipline) > Healu este foarte mare, dar pericol sa moara priestul daca sunt 2 DPS.
Warrior (Arms) / Paladin (Holy) > Rezistenta foarte mare dar un heal scazut fata de restu.
Warrior (Arms) / Shaman (Restoration) > Cel mai potrivit dupa experienta mea de PvP pe cataclysm.
Warrior (Arms) / Druid (Restoration) > Nu stiu de ce l-am pus... a fost nerfuit cu tree formul, si nu prea mai e bun de PvP.

Sloweri
Warrior (Arms) / Mage (Frost) > Este un team de vis... Dmg,Slow (infect)
Warrior (Arms) / Rogue (Subtlety) > L-am pus deoarece are foarte multe stunnuri
Warrior (Arms) / Death Knight (Frost) > Rezistenta, Slow, Dmg > din partea amandurora

---------------------------------------------------------------------------------------------------------Gems---------------------------------------------------------------------

Meta Gems
Reverberating Shadowspirit Diamond
Red Gems
Bold Inferno Ruby
Blue Gems
Etched Demonseye sau Sovereign Demonseye Depinde daca doriti Hit Rating sau Stamina, eu prefer Hit Rating.
Yellow Gems
Smooth Amberjewel

---------------------------------------------------------------------------------------------------------Macro's------------------------------------------------------------------

Niste macro-uri pentru PvP...( si numai pun One-Shot Macro deoarece numai merge.

Execute CRIT FTW

Citat:
/Cast Berserker Stance
/Cast Recklessness
/Cast Execute


Charge + Hamstring
Pentru a face sa mearga acest macro trebuie sa il spamati deoarece dati Charge iar dupa acea Hamstring de pe acelasi buton ... mi se pare foarte folositor.
Citat:
/Cast Charge
/Cast Hamstring


Macro pentru burst-damage !

Citat:
#showtooltip deadly calm
/cast Berserker stance
/cast deadly calm
/cast recklessness
/cast battle stance > Dati cu OverPower, Mortal Strike, Slam...


Fast Heal

Citat:
/Cast Berseker Rage
/Cast Enraged Regeneration


---------------------------------------------------------------------------------------------------------Schimbarile in PvP---------------------------

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

De data asta Mount si Proffesion le gasim in spell book, cunosc multi oameni care habar nu aveau de unde sa isi scoata mountu.

+ Mi se pare aiurea ca tot le creste viata si Dmg-ul...si totusi e acelasi lucru

exemplu: Rogue > TBC 12k HP maxim , WOTLK 25k HP maxim, Cataclysm 100k HP Mediu

---------------------------------------------------------------------------------------------------------Ultimele cuvinte------------------------------------------

Sper sa va fi ajutat acest Guide... Va rog sa nu veniti sa jigniti ca nu e bun acolo sau ... ca am incercat si e praf...
Inainte de toate ar trebui sa jucati cu acest build sa faceti dueluri multe, vedeti cum va descurcati cu casteri / melee.

Si perfectionati-va in aceasta clasa, necesita foarte mult "skill".

+Rep daca va incanta acest guide. HF & GL

Sus In jos
 
Cum sa joci cu warrior pe arms in PvP
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cum sa joci cu warrior pe arms in PvP
» Cum sa joci cu warrior pe arms in PvP
» Cum sa joci cu warrior pe fury in PvE
» Cum sa joci cu warrior pe protetion in PvE
» Cum sa joci cu paladin pe holy in PvP

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: [TenCs] Gaming Zone :: World Of Warcraft :: Tutoriale-
Mergi direct la:  
Powered by Claudiul @ TenCs Community 2012
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente